накладення арешту на майноНакладення арешту на майно можливо тільки за рішенням суду при забезпеченні позову, забезпечення позову в порядку кримінального провадження, а також при забезпеченні доказів у справі.
Незалежно від того, на що саме буде накладено арешт майна, особа зацікавлена його звільнити. Такою особою може бути власник, який вважає, що сталася помилка, бо воно тривалий час перебувало у боржника. У такій ситуації зацікавленою стороною може виступати і боржник.

Арешт майна фізичної особи

При арешті майна фізичної особи, зняття відбувається на аналогічних підставах, за якими воно було заарештовано. У цьому випадку слід з вимогами, викладеними у позовній заяві щодо зняття арешту з майна, звернутися до суду. Підстава подання позову – боржник не є власником арештованого майна. Арешт майна фізичної особи передбачає подачу позову згідно з правилами підсудності. Позовна заява подається за місцем проживання або фактичного місця проживання відповідача. При цьому не важливо, накладено арешт в порядку забезпечення позову або на підставі виконавчого провадження. Про звільнення майна повідомляється як власнику, так і боржнику.

Судовий виконавець в такій ситуації залучається до справи як третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору. Звернутися до суду позовом можна не тільки при зверненні стягнення на майно боржника, а й при виконанні вироку суду судовим виконавцем в частині конфіскації майна.

При виникненні спірної ситуації, що стосується арешту майна, звертайтеся до адвоката, який не тільки надасть консультацію з приводу подальших дій, але і допоможе кваліфіковано вирішити питання, використовуючи тактику ведення справи, докази, а також захищатиме ваші інтереси в суді.

Безкоштовна консультація

Потрібна безкоштовна юридична консультація? Залиште заявку, та адвокат зв'яжеться з вами