розписка про отримання грошейУ більшості випадків люди вважають, що боргову розписку можна оформити тільки при укладанні договору позики, але це далеко не так. Завдяки своїй універсальності, розписка про отримання грошей може використовуватися в багатьох ситуаціях.

Борговою розпискою можна підтвердити отримання товарів або грошей за нього, або ж майна на відповідальне зберігання, отримання грошей як аванс або ж застави. При використанні розписки про отримання грошей, в будь-якій якості, вона буде засобом доказу передання грошей або інших цінностей боржником кредитору.

Розписка про отримання грошей

У будь-якому випадку, слід знати, що боргова розписка не виконує функцію договору і не може його замінити. Тому, за відсутності договору, а також при недотриманні порядку оформлення правовідносин, для учасників таких відносин можуть виникнути негативні наслідки. Одним з таких наслідків можуть бути складності у поверненні кредитором боргів.

Якщо до боргових розписок не прикріплені інші документи (договір), які можуть підтвердити не тільки факт присутності боргу, але підставу його виникнення, то в такому випадку у боржника відсутня можливість скористатися показаннями свідків як засобом доказу підтвердження угоди і дотримання її умов. Але, в то й же час, боржник має право використовувати інші види доказів.

Розраховуючи відсотки по виплаті боргових зобов’язань, в основу, в першу чергу, приймаються ті цифри, які прописані в розписці, а якщо такі відсутні, за основу береться ставка національного банку України, яка встановлена на момент складання позову.

Також, зацікавлена сторона має право додати до списку своїх вимог стягнення збитків за використання чужих грошових коштів. Збитки визначаються виходячи з розмірів облікової ставки на день пред’явлення позову. Основу складає сума боргу, а також відсотки, які повинні бути виплачені згідно з умовами підписаного договору.

Безкоштовна консультація

Потрібна безкоштовна юридична консультація? Залиште заявку, та адвокат зв'яжеться з вами