мирова угодаПід мировою угодою слід розуміти вид договору, метою укладення якого є примирення сторін.

Мирова угода є передумовою припинення у судовому розгляді. Це природно розвантажує роботу суду і судді. Але, в цьому питанні слід розуміти, вигідно укладати цю мирову угоду учасникам цивільного процесу, які спочатку не змогли врегулювати суперечку без втручання суду.

Мирову угоду учасники спору можуть укласти на будь-якій стадії судового процесу. Таке рішення має прийматися тільки за згодою обох сторін без втручання суду. Суд у цьому процесі виступає незалежним арбітром, завдання якого є сприяння укладення мирової угоди, тим самим забезпечуючи його законність і сприяючи збереженню сприятливих відносин між учасниками спору. Суд не може затвердити укладення мирової угоди, якщо таке рішення суперечить закону або може порушити права та інтереси третіх осіб.

Мирову угоду необхідно укладати в простій письмовій формі, і повинна бути підписана сторонами або їх представниками, якщо останні мають на це повноваження. Даний вид угоди за своїм змістом повинен включати відомості про умови, терміни і розміри виконання зобов’язань кожної із сторін. Угода не забороняє включати умови про відстрочку виконання зобов’язань, розстрочку або часткове прощення боргів. Підписується угода в такій кількості примірників, скільки осіб підписало даний договір. Один такий екземпляр передається суду, який затвердив дану угоду, для долучення до матеріалів справи.

Для врегулювання питань, пов’язаних з ведення справ у суді, а також з веденням переговорів з підписання мирової угоди, краще звернутися до адвоката, який допоможе чітко і юридично грамотно допомогти вирішити даний спір.

Безкоштовна консультація

Потрібна безкоштовна юридична консультація? Залиште заявку, та адвокат зв'яжеться з вами