процедура розлучення через судКоли в сімейній парі стався розлад і один або обидвоє наполягають на розірванні шлюбу, то в першу чергу подається відповідна заява до органів РАЦСу. Проте, у деяких випадках необхідне судове втручання, без якого неможливо обійтися. Це – ситуації, коли в сім’ї виховуються малолітні діти або виникають питання, пов’язані з поділом майна.
Коли сплине місяць після подачі передбаченої законодавством заяви, відбудеться процедура розірвання шлюбу. Непередбачено отримання колишнім подружжям свідоцтва, яке засвідчує факт розлучення. У цей час у залі суду повинен перебувати принаймні чоловік або дружина, якщо обом членам подружжя з’явитися не вийшло. Коли трапилася ситуація, пов’язана зі знаходженням чоловіка в місці позбавлення волі, або ж він зник без вісти чи у судовому порядку визнана його недієздатність, РАЦС має можливість, керуючись рішенням суду, видавати свідоцтво іншому з подружжя.

Порядок розлучення

Коли у сім’ї виховуються діти малолітнього віку (або непрацездатні), лише суд уповноважений розірвати такий шлюб. Згадана норма аргументована тим, що лише уповноважений суддя буде вирішувати, кому після розлучення батьків буде надано право на опіку над дитиною.
По судовій практиці видно, що серед 10 чоловіків тільки один отримує право на виховання дитини самостійно. Окрім цього, є винятки, коли право на виховання дитини отримує батько. Це:

  • визнання матері недієздатною;
  • наявність у матері судимості або її знаходження у місцях позбавлення волі.

Якщо матір вагітна або стала молодою мамою, треба знати, що розірвання шлюбу відкладається. Воно стане можливим, коли дитина досягне одного року. Коли чоловік або дружина виражає відмову йти до РАЦСу для розлучення, то передбачена судова процедура.

Процедура розлучення через суд

Плануєте розлучатися за посередництвом судової інстанції? Тоді варто звернутися до кваліфікованого адвоката, який може надати компетентну допомогу на предмет подальших дій в суді та порадить вирішити, як краще розподілити майно або з ким залишиться дитина.

Безкоштовна консультація

Потрібна безкоштовна юридична консультація? Залиште заявку, та адвокат зв'яжеться з вами