обов'язкова частка спадщиниОбов’язкова частка у спадщині видається для неповнолітніх і непрацездатних дітей спадкодавця, та для непрацездатних батьків або дружини, осіб, які проживали за рахунок спадкодавця. Майно, яке перейшло по спадщині, реалізується як передача частки спадщини у розпорядження перелічених осіб.

Реалізація права на обов’язкову частку у спадщині має відбуватись в незалежності від вказування вищезазначених осіб у заповіті, з причини того, що це є обов’язковим, тому що є прописаним в законодавстві. Тим людям має відводитись мінімум половина всього успадкованого майна, яке має перейти в порядку спадкування згідно закону. Таким чином, спадкоємці отримують не всю спадщину, і втрачається біля четвертої частини майна за заповітом.

Обов’язкова частка спадщини

Коли доходить до реалізації, діє ситуація, яка трапляється доволі часто зі зниженням обов’язкової частина майна. Але це може бути тільки, якщо є вагомі причини. Обов’язкову частину майна може зменшити лише рішення суду. Згідно пунктам підсудності, позов може подаватися тільки за місцем реєстрації відповідача.

Якщо в позові описані земельні ділянки, водні об’єкти, будинки, будівлі або будь-які об’єкти, які зв’язуються безпосередньо з землею, то в такому випадку позов має подаватися за місцем реєстрації кожного з цих об’єктів. Коли зацікавлена сторона подає позов з метою зменшити обов’язкову частину спадщини, то вона подає докази, які мають затверджувати такі вимоги.

З виникнення питань з приводу виконання заповіту спадкодавця або на предмет порушення прав спадкоємця, в яких є право реалізації обов’язкової частини у спадщині, кожен може звернутись до юриста, який надасть Вам кваліфіковану допомогу, використовуючи свій багаторічний досвід та напрацьовану практику, а також відновить справедливість.

Безкоштовна консультація

Потрібна безкоштовна юридична консультація? Залиште заявку, та адвокат зв'яжеться з вами