Ліквідація ПП у Львові

Приватним підприємством (ПП) є юридична особа, заснована на основі приватної власності одного або декількох фізичних осіб, використовуючи працю засновників або найману працю. Також приватним є підприємство, що здійснює діяльність як приватна власність юридичної особи-суб’єкта господарювання. Підстави та ліквідація ПП у Львові – таке ж, як і для інших юридичних осіб.Ціна у місті Львів на такі послуги в 2015 році є більш ніж лояльною та приємною.

Припинення діяльності підприємства можливе різними шляхами: це може бути припинення діяльності за рішенням власників або за рішенням суду, а також шляхом реорганізації.

Процедура ліквідації ПП

Процедура ліквідації ПП та подібні моменти припинення приватного підприємства шляхом ліквідації за рішенням власника досить чітко прописані в законодавстві. Якщо говорити узагальнено, то етапи ліквідації ПП виглядають так: Приймається рішення власника про припинення діяльності. Рішення повинно містити в собі ряд обов’язкових пунктів, наприклад, про призначення складу ліквідаційної комісії. Рішення про закриття ПП подається державному реєстратору за місцем державної реєстрації підприємства.
Державний реєстратор публікує в спеціалізованому друкованому ЗМІ повідомлення про реєстрацію записів про намір власників ліквідувати ПП. З цього моменту починається закінчення 2-ух місячного терміну, в рамках якого всі кредитори мають право пред’явити ПП вимоги про погашення боргу. Тут варто відзначити, що в разі незадовільнення таких вимог процедура закриття приватного підприємства перейде в площину банкрутства.

Після публікації відомостей про ліквідацію ПП починається процес зняття з обліку підприємства у фіскальних органах влади (ДПС, ПФ тощо), що неминуче тягне за собою призначення позачергових перевірок діяльності підприємства на предмет правильності сплати податків і зборів. Особливістю перевірок є період діяльності ПП, який перевіряється органами, так ДПС здійснює перевірку останніх трьох років діяльності підприємства, а, наприклад, органи Пенсійного фонду перевіряють весь період, в якому на підприємства були найняті працівники, тому закриття ПП в Пенсійному фонді проходить довше. Варто відзначити, що непогашення донарахованих боргів яких штрафів може перетворити процес ліквідації в площину банкрутства. Архівація документів в органах держархіву. Як правило, це стосується документів мають відношення до трудових правовідносин в ПП за весь період його діяльності. Остаточним процедурним моментом є подача реєстраторові документів, що підтверджують зняття ПП з обліку в держорганах (довідки ДПС, ПФ і т.д.); На підставі цих документів до ЄДР вноситься запис про ліквідацію приватного підприємства. При подачі документів державному реєстратору керівник пред’являє паспорт, а представник – довіреність і паспорт.

Державний реєстратор вносить до ЄДР такі записи: про рішення закрити ПП, про ліквідацію ПП. До моменту фактичного припинення діяльності засновник може змінити своє рішення. Тоді вноситься запис про скасування даного рішення.

Документи для припинення діяльності

Всі документи приймаються за описом, один примірник якої вручається заявнику. Спочатку реєстратору подається оригінал (або нотаріально завірена копія) рішення про ліквідацію ПП. Після цього реєстратору подаються: заповнена реєстраційна картка (форма 7); довідка ДПС про відсутність боргу; довідка ПФ про відсутність боргу; довідка архіву про прийняття документів на зберігання.
Терміни ліквідації приватного підприємства

Максимальні терміни ліквідації ПП не встановлені законами, встановлено лише мінімальний період – 2 місяці, які передбачені для подачі кредиторами своїх вимог. Якщо ж говорити про реальні терміни закриття ПП, то тут варто, відзначити те, що вся процедура залежить від дати призначення позачергової перевірки податковою інспекцією. Хоча податкове законодавство і встановлює 30-ти денний термін початку такої перевірки, однак, на практиці, термін може затягуватися на роки.

Безкоштовна консультація

Потрібна безкоштовна юридична консультація? Залиште заявку, та адвокат зв'яжеться з вами