Ліквідація юридичних осіб

Ліквідація підприємства – це метод припинення власності над діяльністю об’єктів. Діяльність юридичних осіб припиняється тоді, коли вона передає все своє майно, права та обов’язки до інших юридичних осіб – правонаступників, шляхом злиття, поділу або приєднання, або як результат ліквідації. В такому випадку ліквідація юридичної особи буде правовою дією.

Ліквідація юридичних осіб у Львові

Ліквідація юридичних осіб у Львові створюється обставинами, такими як досягнення досягнутої мети (наприклад, якщо після спорудження об’єктів припиняє свою діяльність будівельна організація, що брала участь конкретно для їх спорудження), та якщо закінчується певний строк, який був розрахований на діяльність інших юридичних осіб (якщо виникли надзвичайні обставини).

Порядок ліквідації юридичної особи

Порядок ліквідації юридичної особивизначається статтею 111 Цивільного кодексу України. Комісія, що займається ліквідацією після того, як закінчується термін представлення вимог від кредиторів, має укласти лист проміжного ліквідаційного балансу, який складається з відомостей про стан майна юридичних осіб, яка припиняє свою діяльність, а також з пред’явлених кредиторами вимог та наслідків їх розбору. Цей лист мають затвердити учасники юридичних осіб або орган, який вирішив ліквідувати юридичну особу. Щоб правильно здійснити виплату грошової суми для кредиторів від юридичних осіб, що будуть ліквідуватись, встановлюється визначена черговість, яка обумовлена пунктами статті 112 Цивільного кодексу України. Так, спершу мають задовольнятись вимоги, які описують відшкодування збитку, який був спричинений каліцтвом,  іншою шкодою для здоров’я, або у випадку смерті. Також задовольняються вимоги, які виникли на підставі застави. Другим кроком мають виконатись пункти вимог робітників, які зв’язуються трудовими відносинами, пункти вимог від авторів з приводу оплати гонорару за експлуатацію результатів його творчої діяльності. Третій крок описує задовільнення вимог з приводу податків та обов’язкових зборів. Четвертим кроком являється здійснення інших вимог. Кожна черга вимог мають задовольнятись пропорційно до суми вимог, які перебувають у власності кожного кредитора конкретної черги. Кожна вимога кредиторів, про які заявляють по закінченні терміну, який встановлює ліквідаційна комісія, має задовольнятись зі складу майна ліквідованих юридичних осіб.

Закриття юридичної особи

Закриття юридичної особи в 2015 році визнається, коли та припиняє свою роботу від дня її внесення в Єдиний державний реєстр.
Згідно з ст. 105 Цивільного кодексу України органом, який виніс рішення з припинення юридичних осіб, мають в обов’язковому порядку повідомити в письмовому вигляді про це реєстраційний орган, який має вносити дані в реєстр про припинення діяльності юридичної особи. Ці органи мають встановити терміни припинення діяльності. З того дняліквідація юридичних осіб вступає в повноправну дію.

Порядок закриття юридичної особи

Порядок закриття юридичної особи в місті Львів встановлюється згідно закону, який описаний ст. 107 Цивільного кодексу України, та обумовлюється злиттям, приєднанням та поділу. Кредитори від юридичних осіб, що припиняють свою діяльність, мають право висувати вимоги щодо припинення зобов’язань, або їх дострокового здійснення. Є ще варіант оплати збитків. Після того як закінчиться термін для висування вимог, та їх задоволення чи відмови, комісія має укласти лист передавального або розподільного балансу. Це відбувається у випадку поділу. В цих документах мають міститись пункти з приводу правонаступництва здійснення кожного зобов’язання юридичних осіб, які припиняють свою діяльність, а також їх кредиторів.
Ціна такої процедури встановлюється різна і залежить від рівня складності.

Безкоштовна консультація

Потрібна безкоштовна юридична консультація? Залиште заявку, та адвокат зв'яжеться з вами