Виберіть мову

+38 (096) 27 47 317 juristlviv@i.ua

Розірвання шлюбу

шлюборозлучний процесРозірвання шлюбу вважається складною процедурою, в якій найчастіше не достатньо просто згоди подружжя і відсутності претензій один до одного. У такому випадку можна отримати розлучення через суд.

Дана категорія справ вирішується тільки в судовому порядку в таких випадках:

  • Дружина або чоловік не дає розлучення;
  • Чоловік згоден розлучатися, але не бажає йти в органи РАЦС;
  • У подружжя є неповнолітні діти.

Шлюборозлучний процес

Відповідно до сімейного законодавства, один з подружжя, який звертається до суду — позивач, а другий, відповідно — відповідач. Позовна заява подається на розгляд мировому судді, який і розглядає справу про розірвання шлюбу. Якщо в заяві згадується про те, що у пари є неповнолітні діти, тоді його слід подавати до районного суду. Позов подається за місцем проживання відповідача чи місцем знаходження його майна, якщо невідомо де він знаходиться.
Позивач може подати позов за власним місцем проживання в такому випадку:

  • З ним проживають неповнолітні діти;
  • Позивач за станом здоров’я не може приїхати за місцем проживання відповідача;
  • За взаємною згодою подружжя.

Якщо у пари є спільні діти, які ще не досягли 18 — річного віку, або ж один з подружжя не бажає подавати заяву в ЗАГС, шлюборозлучний процес можливий лише в судовому порядку. У такому випадку не важливі причини, з яких дружина або чоловік не бажає розлучитися в адміністративному порядку (не хоче витрачати свій час, виставляє вимоги або ж не бажає зв’язатися по телефону для оформлення розлучення). Не має значення, коли народилася дитина — до шлюбу чи після, в цьому випадку важливо те, що вона є спільною. Рішення про розлучення буде прийнято в будь-якому випадку, навіть якщо відповідач не приймає повістки і не з’являється в суді.