Стягнення боргів

стягнення боргів

Стягнення боргів може відбуватись як у досудовому, так і судовому порядку. Процедура стягнення боргів є досить складною, оскільки передбачає повернення заборгованості кредитору у примусовому порядку, тому не завжди проходить безболісно для обох сторін. Причиною неповернення боргу є нестача або відсутність коштів, тому розглядають можливість реструктуризації боргу та поступове погашення заборгованості окремими частинами через суд, якщо не вдалось дійти згоди щодо досудового врегулювання справи. 

Сучасна практична юриспруденція передбачає врегулювання суперечок у разі звернення кредитора до суду щодо стягнення боргу за розпискою. Кваліфікований спеціаліст гарантує грамотне оформлення боргової розписки, щоб уникнути ситуацій з необхідністю врегулювання взаємних претензій через неналежну форму документації. Крім цього, юрист чи адвокат складає позов про стягнення боргу за розпискою, враховуючи можливі зміни до суми боргу через урахування річних тощо. 

Стягнення боргу за розпискою 

У разі стягнення боргу по розписці набагато простіше надати доказову базу, оскільки боргова розписка є тим доказом, що підтверджує наявність заборгованості. У такому випадку немає потреби надавати додаткові докази у вигляді квитанцій та свідків. 

Закон дає право боржнику виконати свій обов’язок по поверненню заборгованості у визначений строк на добровільній основі. При необхідності можуть встановлюватись строки стягнення боргу для добровільного виконання боржником вимог. Невиконання зобов’язань призводить до примусового стягнення заборгованості в визначений строк через суд та виплати штрафних санкцій. 

Послуги адвоката охоплюють правову оцінку ризиків та перспектив клієнта у разі передачі справи до суду, якщо не вдалось отримати судовий наказ про стягнення боргу на підставі боргової розписки. Юридична консультація надається в усній формі через телефон або ж за адресою: вулиця Петра Дорошенка 67, Львів, Україна.

Безкоштовна консультація

Потрібна безкоштовна юридична консультація? Залиште заявку, та адвокат зв'яжеться з вами