Закриття ФОП у Львові

Відповідно до законодавства України, фізична особа – підприємець (ФОП) в 2015 році може позбутися свого статусу шляхом державного закриття ФОП у Львові з таких підстав:

 1. Власне рішення ФОП (ФЛП).
 2. Смерть громадянина, що зареєстрував себе як СПД (ФОП).
 3. Керуючись судової документацією:
  – Про оголошення ФОП зниклим безвісти або померлим;
  – Про визнання ФОП (ФЛП) недієздатним.
 4. Закриття СПД на підставі постанови суду.

Статус ФОП припиняється, з моменту внесення до Єдиного державного реєстру відповідного запису про проведення державного закриття ФОП в податковій.

На сьогоднішній день процедура закриття ФОП в місті Львівзначною мірою спрощена, на підставі чого вступили в силу зміни до відповідних актів законодавства України від 07 липня 2014 року (Зaкон Укрaїни «Прo внеcення змін до деяких законодaвчих aктів Укрaїни щодocпрощення прoцедури держaвної реєстрації ліквідaції підприємницької діяльнoсті фізичних oсіб – підприємців за їх власним волевиявленням»).
Ліквідація ФОП

Згідно вищевказаним змінам, ліквідація ФОП відбувається наступним чином. Суб’єкту підприємницької діяльності (СПД), бажаючому пройти процедуру ліквідації необхідно подати до районного відділу державної реєстрації ФОП таюридичних осіб реєстраційної служби Головного управління юстиції за місцем прописки відповідний пакет документів:

 • Оригінал паспорта громадянина;
 • Оригінал реєстраційної картки № 12;
 • Оригінал нотаріальної довіреності на здійснення юридичних операцій, у тому числі і ліквідацію ФОП.

Якщо документи прийняті та погоджені, фізична особа – підприємець має отримати від уповноваженогофахівця відповідний лист з повідомленням з приводу проведення процедури державної ліквідації СПД в цей же день.

Так, представник юридичної фірми, уповноважений СПД згідно з довіреністю, буде здійснювати всі необхідні юридичні дії для успішного закриття його підприємницької діяльності: відвідування всіх необхідних державних установ, здача звітної документації, здійснення попередньої аудиторської перевірки, заповнення реєстраційних форм.

Варто звернути особливу увагу, що щодо перевірок податкових інспекцій, пенсійних та інших фондів, то внесені зміни в законодавчу базу щодо закриття ФОП на єдиному податкуїх глобально не торкнулися. Єдиною відмінністю від попереднього порядку є те, що СПД не зобов’язаний власноруч звертатися до інспекторів за видачею необхідних довідок з ліквідації, а досить своєчасне реагування фізичною особою – підприємцем на різні запити і повідомлення з фондів, де він перебуває на обліку.

Безумовно, процедура ліквідації суб’єкта підприємницької діяльності СПД представлена в більш спрощеній формі, ніж закриття юридичної особи. Однак закриття ФОП на загальній системітакож має безліч нюансів, тому для уникнення помилкових дій, штрафних санкцій та паперової «плутанини», громадянину, що виявив бажання позбавити себе від статусу СПД, все ж слід звернутися за юридичною консультацією до професіоналів.

Процедура ліквідації ФОП

Наступним кроком, для того щоб була здійснена процедура ліквідації ФОП, треба обов’язково ретельно відібрати необхідні документи для закриття ФОП.
Необхідно зібрати наступні документи для закриття ФОП:

 • копії паспорта та ідентифікаційного номеру ФОП;
 • оригінал свідоцтва громадянина, що сплачує Єдиний податок;
 • повний пакет всіх квитанцій, які описують оплату податків за останні три роки;
 • оригінали звітів, зібрані за весь час (ДПІ та ПФУ);
 • оригінал довідки 4 – ОПП;
 • оригінал книги Ф №10, яку зареєстрували в ДПІ та заповнили до початку закриття;
 • оригінал довідки про закриття банківського рахунку;
 • виписку з банку, описуючу всю діяльність ФОП;
 • оригінали первинної фінансової документації (накладних, рахунків, актів, квитанцій, договорів, чеків);
 • оригінал повідомлення з Пенсійного фонду.

Вартість надання таких послуг складається індивідуально, залежить від складності проходження процедури, тому ціна в результаті виходить різна, але доступна кожному.

Безкоштовна консультація

Потрібна безкоштовна юридична консультація? Залиште заявку, та адвокат зв'яжеться з вами