Виберіть мову

+38 (096) 27 47 317 juristlviv@i.ua

Приватизація квартири

приватизація житлаПриватизація квартири передбачає перехід цього житла із володіння держави до приватної власності громадянина, котрий приватизує квартиру. Вона дозволяє перевести це житло у користування на постійних умовах чи довічне володіння.

Приватизація житла

Нормативно-правові акти, які регулюють питання приватизації, свідчать про те, що квартира переходить людині:
— безкоштовно у випадку, якщо її габарити не перевищують норм, встановлених законодавством;
— за певну плату, коли норми перевищені.
Лише перший випадок називається приватизацією, оскільки виконується безкоштовно.
Процес приватизації є достатньо швидким за умови залучення до нього адвоката, котрий розбирається в даних питаннях і допомагає вирішити проблему. Наприклад, Квак Вадим Васильович зможе здійснити приватизацію швидко і без помилок, а багаторічний досвід допоможе все провести на вищому рівні.

Приватизація будинку або квартири

Приватизація будинку (чи квартири), що є у власності держави, проводиться органами місцевої держадміністрації. Для цього треба мати згоду від органів місцевого самоврядування чи установ, котрі утримують дане житло. Його приватизація вимагає проведення інвентаризації, після здійснення якої власник отримує технічний паспорт на житло. Далі в органи приватизації він подає такі документи:
• заяву з органів ЖЕК по формі №4, 5;
• довідку власника на право проведення процедури приватизації;
• паспорт власника та його сім’ї;
• довідку з останнього місця реєстрації, де вказано можливу приватизацію;
• тех. паспорт;
• інформацію про пільги на безкоштовну приватизацію, коли габарити перевищені за законодавством.

Приватизация жилья

Каждый гражданин Украины имеет право на приватизацию жилья единовременно на бесплатной основе, а также приватизировать дом в соответствии с установленными размерами. Если же размеры превышают, за каждый превышающий метр, лицо обязано доплатить определенную сумму. Если квартира имеет статус музея или общежитии, а также находится в зоне Чернобыльской АЭС, то они не подлежат приватизации.

Приватизация дома

Приватизация дома или квартиры, принадлежащих государству, проводится органом местной государственной администрации. Для этого нужно получить согласие органа местного самоуправления или органа, на балансе которого находится то или иное жилье. Приватизация жилья требует проведения инвентаризации, после которой владельцу выдается технический паспорт на квартиру или дом, после чего следует в орган приватизации подать следующий пакет документов:

  • Справка из ЖЭКа по форме №4 и 5;
  • Заявление владельца на проведение процесса приватизации;
  • Паспортные данные владельца и членов семьи;
  • Справка с предыдущего места жительства, в которой должны быть указаны данные о том, участвовало лицо уже в приватизации;
  • Технический паспорт;
  • Документы, которые предоставляют льготы по бесплатной приватизации недвижимости, размеры которой превышают установленные законодательством размеры.