Виберіть мову

+38 (096) 27 47 317 juristlviv@i.ua

Заочне рішення суду

заочне рішення судуЯкщо відповідач не з’явився в зал суду на момент слухання справи, суд може винести рішення і без нього. У такому випадку буде прийнято заочне рішення суду. У даній ситуації, заочне рішення виноситься тільки за умови, що відповідача сповістили про дату і час слухання справи, але на засідання суду він все-таки не з’явився.

За своєю структурою заочне рішення суду повинно бути прийнято відповідно до загальних вимог Цивільного процесуального кодексу України.
У матеріалах справи має бути зазначено про те, що відповідачу була вручена повістка, але при отриманні він не сповістив про відкладення справи або ж про проханні розглянути справу в його відсутності. Якщо ж при розгляді справи є співвідповідачі, прийняття заочного рішення суду можливо в разі відсутності всіх відповідачів.

Якщо ж позивач виявив бажання змінити предмет позову або ж доповнити його, то в цьому випадку прийняття заочного рішення неможливо.
Після того, як заочне рішення прийнято, копія повинна бути відправлена відповідачу з обов’язковим повідомленням про вручення. Дана процедура входить в обов’язки працівників суду, які повинні надіслати копію не пізніше трьох днів, після того як суд виніс рішення.

Заочне рішення суду має свої нюанси. Це стосується права відповідача заявити вимогу про скасування рішення. Дане право він має здійснити протягом тижня, з того моменту, як він отримав копію рішення. Але, рішення може бути скасоване в тому випадку, якщо у відповідача як доказ його неявки є поважна причина, а також інші документи, які можуть вплинути на вирішення справи. Якщо суд визнає таку причину як поважну, він скасує таке, і тоді справа має розглядатися заново.

При виникненні подібної ситуації, звертайтеся за юридичною допомогою до адвоката, який завдяки досвіду та практиці допоможе вирішити Ваше питання.

Заочное решение суда выносится согласно общим требованиям ГК Украины.

В деле обязательно необходимо указать то, что сторона ответа получила повестку и ей известно здание проведения, дата и время, но при этом она не сообщила о переносе слушания и просьбе рассматривать дело при отсутствии ответчика. Когда на слушании присутствуют соответчики, то досрочное закрытие дела будет возможно, лишь если никто из них не пребывает в зале в момент рассмотрения конфликта.
В том случае, если истец захотел внести коррективы в дело или дополнить его некоторыми пунктами, в таком случае вынести заочное решение не удастся.
После принятия такого решения, копия отправляется ответчику вместе с необходимой припиской о получении им данной бумаги. Это является обязательной процедурой судебных представителей, которые обязаны доставить копию не дольше трех дней после того как судья огласил вердикт.
У такой категории судебных решений имеются некоторые нюансы. Отвечающая сторона имеет полное право на протяжении семи дней с момента получения копии заявить о том, чтобы решение было отменено. Это произойдет, если у отвечающей стороны, как доказательство ее неявки на слушание, будет весомый аргумент в виде веской причины, или наличие другой документации, имеющей силу влиять на вердикт. Если суд сможет признать причину уважительной, решение будет отменено и вынесено новое.
Если возникает подобная ситуация, то Вы должны обратиться к адвокату с высокой квалификацией за помощью, и он поможет решить Вашу ситуацию.